Duże zmiany w Gminie Rymań

Duże zmiany w Gminie Rymań

Aktulności artykuły Kołobrzeg z Kołobrzegu

Budowa remizy strażackiej, sali wiejskiej oraz infrastruktury sportowo-rekreacyjnej – to istotne założenia rewitalizacji przestrzeni widocznych w Starninie.

Duże zmiany w Gminie Rymań

Na zaplanowane zmiany władze gminy Rymań pozyskały aż 85-procentowe unijne dofinansowanie, które Urząd Marszałkowski wyda w ramach RPO WZ 2014-2020. Umowę wsparcia w ostatniej potrzebie podpisali w czwartek w Rymaniu, wójt Mirosław Terlecki i członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Rewitalizacja w Starninie obejmuje budowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z klasą wiejską oraz wyposażenie budynków w sprzęt i niezbędne urządzenia. Ponadto przewidziano powstanie siłowni plenerowej, a jeszcze oświetlonego i ogrodzonego boiska.

– Nowa infrastruktura udzielać będzie ograniczonej społeczności do formie zajęć edukacyjno-kulturalno-sportowych oraz da bardziej oryginalną formę bycia czasu wolnego, np. na gorącym powietrzu – podkreślił wójt Rymania Mirosław Terlecki.

Koszt inwestycji Gmina Rymań wyceniła na zleceniu 1,4 mln zł. Unijne dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego wyniesie ponad 1,1 mln zł. Fundusze wynikają z Europejskiego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Przedsięwzięcie, które zaplanowano od stycznia 2020 do sierpnia 2021 roku, wpisuje się w założenia 9 Osi „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w grupie fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich grupy i obszarów miejskich i prostych”.

– Środki na wdrożenie działań są efektem oszczędności, jakie pojawiły się przy produkcji innych ćwiczeń w ramach rozstrzygniętego jeszcze pod koniec 2018 roku konkursu. Wówczas to układ nowości w Starninie – mimo pozytywnej opinii – nie mógł użyć z porady UE ze względu na wyczerpanie dostępnej alokacji. Teraz się to udało, z czego ciężko się cieszę – przyznała członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments