„CZAS NA REFLEKSJE I ROZLICZENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

„GODZINA NA REFLEKSJE I ROZLICZENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

„CHWILA NA MYŚLI I ROZLICZENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Sprawa urlopowego wyjazdu Artura Wasiewskiego, szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego, wzbudziła ogromne kontrowersje. W piątek na badania dziennikarzy w niniejszej rzeczy odpowiadała prezydent Anna Mieczkowska.

Najpierw jednak, podczas specjalnej konferencji, prezydent opowiadała o przygotowaniach miasta na najbliższe dni oraz bezpieczeństwie mieszkańców w roli dostaw wody, energii, ciepła. Mieczkowska mówiła również o szukaniu odpowiednich rozwiązań dotyczących sytuacji dzieci oraz młodzieży, które z poniedziałku nie będą należeć do grup. – Musimy zadbać o to, aby uczniowie byli pewni. Dlatego też mamy wzmożone kontrole straży publicznej i władzy w współczesnych stanowiskach, w jakich potrafią układać się młodzi ludzie. Wszystko po to, aby nie zwiększać ryzyka zarażenia – mówiła urzędniczka.

Podczas konferencji pojawiła się również kwestia przyjazdów niemieckich turystów do centra. – Dzisiaj wystosowałam pismo do wojewody, jak przystąpić do migracji postaci z innych państw, zwłaszcza tych państw w jakich stwierdzono ogniska choroby. Jesteśmy w zwykłym kontakcie z dziedziną turystyczną – mówiła prezydent.

Pytania dziennikarzy, po wyjściu konferencji, dotyczyły głównie wyjazdu urlopowego szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego Artura Wasiewskiego. Przypomnijmy: trzy dni temu, urzędnik wyleciał, w ramach urlopu, do Egiptu. Dziennikarze pytali nie ale o to, czy jego nieobecność nie wpłynie na zmniejszenie działań sztabu, ale więcej o ocenę moralną takiego podejścia. – Na myśl i złożenia nadejdzie czas, natomiast dajcie mi państwo dzisiaj na następne reagowanie, planowanie, zapobieganie, ustalanie priorytetów – mówiła urzędniczka. Prezydent poinformowała również, że po powrocie z Egiptu, Wasiewski będzie wymagał przejść dwutygodniową kwarantannę.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments