Organizacja ceremonii pogrzebowych

Organizacja ceremonii pogrzebowych Mieszkowice

Zachodniopomorskie

Człowiek rozwija się i umiera. Pogrzeby stosują się ze smutkiem po śmierci bliskiej osoby, a i z obowiązkiem dopełnienia wszelkich formalności związanych z pochówkiem. Ceremonie pogrzebowe winnym stanowić dane profesjonalnie, żeby oszczędzić rodzinie zmarłego dodatkowego stresu.

Organizacja ceremonii pogrzebowych Drawno

Formalności przedpogrzebowe

Gdy członek rodziny umrze, bliskie mu roli powinny poinformować o zgonie lekarza rodzinnego z przychodni rejonowej lub pogotowie ratunkowe . Po przybyciu, lekarz lub pogotowie stwierdzą zgon i wystawią kartę zgonu – dokument potrzebny do spełnienia pozostałych formalności z pochówkiem włącznie. Jeżeli są podejrzenia, że zgon nastąpił w wyniku wypadku lub przestępstwa, lekarz może odmówić wydania karty zgonu. Rodzina może natomiast osiągnąć taki materiał od lekarza sądowego, który badał przerwy w zakładzie medycyny sądowej.

poczta kwiatowa
poczta kwiatowa

Następnie rodzina zmarłego powinna poinformować o zgonie Urząd Stanu Cywilnego w układzie trzech dni od chwile śmierci zmarłego. Następnie powinna wystąpić z wynikiem o wystawienie aktu zgonu. Potrzebne będą: karta zgonu i dowód osobisty zmarłego. Fakt ten uprawnia do osiągnięcia zasiłku pogrzebowego i stanowi nieodzowny do załatwiania spraw związanych ze spadkiem.

Organizacja ceremonii pogrzebowych Drawno

Organizacja pogrzebu

Kartę zgonu należy przedłożyć wybranemu Zakładowi Pogrzebowemu. Podczas spotkania z człowiekiem domu pogrzebowego, ustalany jest termin pochówku lub termin kremacji (jeżeli zmarły przed śmiercią zastrzegł, że chce taką właśnie formę pochówku), wybór miejsca pochówku, wybór trumny, lub urny w wypadku kremacji. wybór obrządku religijnego w którym ma odbyć się pogrzeb lub nowego charakteru pogrzebu ( w wypadku pochówku świeckiego).

Zobacz również prezent dla żony na święta

Zakłady Pogrzebowe oferują szereg usług związanych z formą pochówku, między innymi:

ogłoszenie o śmierci: wydruk klepsydr, zamówienie nekrologów
przewóz ciała osoby zmarłej do świątyni i/lub na cmentarz
zapewnienie oprawy muzycznej, kwiatów
pochówek
przeprowadzenie ceremonii pogrzebowej przez mistrza ceremonii pogrzebowej

Pogrzeb katolicki

W wypadku pogrzebów w obrządku katolickim, rodzinie jest porozumieć się z księdzem w kwestii organizacji nabożeństwa żałobnego oraz miejsca pochówku (kwatery) na cmentarzu parafialnym. Pogrzeb katolicki odbywa się w obecności księdza, który prowadzi zmarłego na miejsce tego spoczynku. Oprócz księdza, w takim pochówku jest często mistrz ceremonii pogrzebowej.
Pogrzeb świecki

Jeżeli zmarły życzył sobie przed śmiercią pochówku świeckiego, rodzina musi umówić się z górą cmentarza i wykupić odpowiednią kwaterę. Pozostaje jeszcze wynająć mistrza ceremonii pogrzebowej, który wykona ją w kompetentny sposób. Mistrz ceremonii przywita żałobników, wygłosi mowę wstępną, a dodatkowo opowie o zmarłym. Mistrz ceremonii zakomunikuje również uczestnikom pogrzebu o miejscu, w którym zrobi się stypa. Koszt wynajęcia mistrza imprezie to wydatek około 300 zł.

Pogrzeb skupiam się więc z mnóstwem formie i kosztami, jakie rodzina musi wziąć organizując pochówek. Na bogactwo w takiej formy mogą czekać na wsparcie innych członków rodziny, a dodatkowo państwa, które wypłaci rodzinie zmarłego zasiłek pogrzebowy po osiągnięciu poprzez nią aktu zgonu. Warto pamiętać, że pogrzeb nie musi być wytworny a nawet przy ograniczonych środkach można godnie pożegnać zmarłego.
Dużo informacji
Dużo wiedz o organizacji imprezie pogrzebowych na ścianie Organizacja ceremonii pogrzebowych

 

Organizacja ceremonii pogrzebowych Drawno

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments