Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg " Chcieli abym się sprzedał"

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Radny Jasna i Sprawiedliwości Piotr Rzepka zamieścił na swoim profilu Fb wiedzę o zamknięciu kołobrzeskiego oddziału PTTK. Według radnego, odpowiedzialność za ten okres rzeczy ponosi prezydent miasta Anna Mieczkowska, która, jak pisze samorządowiec, uzależniła wsparcie finansowe dla stowarzyszenia od odejścia Rzepki z klubu PiS.

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

 

„Koniec biura obsługi ruchu turystycznego, koniec bezpłatnych informacji turystycznych, koniec stażów, koniec kolonii i wycieczek PTTK. Oficjalne biuro BORT przy ul. Zwycięzców 5/1 zostało zawarte i niedługo będzie zlikwidowane” – taką wiedzę podał na swoim profilu radny PiS-u. Radny podkreśla, że oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Kołobrzegu przez te 4 lata nie był trzymany przez samorząd. Zarzuca również obecnej prezydent, iż nie przekazała obiecanej wcześniej kwoty z względów politycznych. „Kiedy się dowiedzieliśmy ze centrów podobnych do ostatniego obozu władzy wszystko było zależne z mojej własnej decyzji wyjścia z klubu radnych – po prostu zmiany barw, albo brzydko pisząc sprzedania się. Prezydent na gwałt potrzebowała większości bezwzględnej, aby osiągnąć absolutorium. Większość została znaleziona kilkoro dni później gdzie indziej, więc ani ja, ani PTTK nie było obecnie potrzebne. Za żadne korzyści nigdy nie przejdę do zarządzającej już 13 rok Kołobrzegiem partii. Na szczęście członkowie PTTK to wiedzą oraz nie są mi za złe”.

Do sprawy odniosła się sama prezydent, która wystosowała oficjalne oświadczenie do mediów. „Nie nie rozmawiałam, ani nie upoważniałam nikogo do rozmów z Radnym Piotrem Rzepką na temat jego wyjścia z klubu Jasna i Sprawiedliwości(…) Wypowiedź (Piotra Rzepki – dop.red.) jest kłamstwem” – czytamy w danym do nas piśmie. Prezydent podkreśliła również, że rozważa podjecie kroków prawych „ w punkcie ochrony dobrego imienia oraz wspólnoty samorządowej”. Tłumaczy również, dlaczego oddział PTTK nie otrzymał wsparcia finansowego z samorządu. Poniżej publikujemy całe oświadczenie w pełnie:

„Jako Prezydent Miasta Kołobrzeg oświadczam, że zupełnie nie rozmawiałam, ani nie upoważniłam nikogo do rozmów, z Radnym Piotrem Rzepką na temat jego wyjścia z klubu radnych Jasna i Sprawiedliwości. Pan Radny – poza pierwszym spotkaniem, które dokonało się w maju br., nie brał wkładu w dalszych rozmowach pomiędzy zarządem PTTK, a Miastem – w historii uzyskania dofinansowania. Rozmowy z PTTK trwały do kraju sierpnia 2019 (spotkania dokonywały się trzykrotnie w dniach 9, 14 i 21 sierpnia). Wypowiedź pana Radnego Rzepki o tym, że dofinasowanie dla PTTK było skorelowane z jego działaniem z cechu i absolutorium jest kłamstwem. Dodam, że inny klub radnych „Nowy Kołobrzeg” stanął w maju br., a sesja absolutoryjna zrobiła się 18 czerwca 2019 r. Wobec powyższych insynuacji pana Radnego poprosiłam prawników o analizę jego mów w punkcie ochrony mojego dobrego imienia oraz wspólnoty samorządowej.

Potwierdzić mogę, że PTTK dał się do Centra o wsparcie finansowe realizowanej przez siebie działalności. A z uwagi na fakt, iż PTTK oferuje usługi turystyczne możliwości wsparcia Towarzystwa musiały przeprowadzać się z zachowaniem stosownych procedur. Wszelkie sprawy ze karty Miasta, w obecnym takie jak ewentualnego zakup publikacji wytwarzanych przez PTTK (mowa tu o kwocie 6 tysięcy złotych) nie znalazły pomocy w zarządzie oddziału PTTK. Z podobną odmową spotkała się propozycja współorganizacji przez PTTK niektórych miejskich wydarzeń. Kołobrzeski oddział PTTK był zainteresowany jedynie bezpośrednim wsparciem finansowym – której Miasto z uwagi na działające przepisy wręczyć nie mogło. Dodam, że ta propozycja PTTK, aby dotować kwotą 16.000 tysięcy złotych z zadaniem na cztery regionalne wycieczki nie mogła zostać przez Miasto przyjęta. Zresztą rozmowy dotyczyły wsparcia kwotą 6 tysięcy złotych z zadaniem na pewne oferowania na rzecz miasta oraz jego ludzi.

Rozwiązaniem kwestii wsparcia mógłby być start PTTK w konkursie dla organizacji pozarządowych. W moc miastach w Polsce PTTK organizuje różne wydarzenia i uzyskuje w ten droga środki z budżetu – na produkcję założeń własnych gminy. W roku 2019 kołobrzeski oddział PTTK uzyskał takie wsparcie w liczbie 4700 zł na organizację wycieczki turystycznej dla kołobrzeskich seniorów. „

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments