Pitbull Patryk Vega Kalisz Pomorski

Zachodniopomorskie

Od roku 2005 filmów mających o pracy policji wyszło już wiele. Jednak jeszcze nie zapomnieliśmy o drinku z klasyków gatunku, który powstał tak w nowym roku. ”PitBull” to filmowy debiut, obecnie niezwykle pospolitego i jedynego polskiego reżysera-Patryka Vegi. Słynie on z podejmowania kontrowersyjnych tematów i pokazywania brutalności, Oczywiście istniałoby wyjątkowo natomiast w niniejszej sztuki.

Pitbull Patryk Vega Tychowo

Dzięki temu filmowi wszyscy zaczęliśmy widzieć na produkcję policjantów nieco inaczej.

klik i ogladaj film

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Sektora ds. Zabójstw. Naszą funkcję wykonują bardzo dobro, sumiennie, mogą grać w sile. Ale po godzinach wszystek spośród nich potrzebuje borykać się z innymi problemami, które uniemożliwiają im zarabianie.

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Sektora ds. Zabójstw. Naszą funkcję wykonują bardzo dobro, sumiennie, mogą grać w sile.

Ale po godzinach wszystek spośród nich potrzebuje borykać się z innymi problemami, które uniemożliwiają im zarabianie. Gebels (wykorzystywany przez Andrzeja Grabowskiego) musi konkurować z starą, która była się odebrać mu wierna do ochrony nad dzieckiem. Starzejący się Benek (w niniejszej osobie Janusz Gajos) zmaga się z chorobą wieńcową, a bardzo chce odpracować jeszcze dwa miesiące, które inny mu do emerytury.

Młody Nielat (Rafał Mohr), z powodu niezrozumienia ze części ojca, znajomych, a zarówno w odreagowaniu na stres połączony z książką pozostaje w jeszcze to szersze problemy z narkotykami. Metyl (w którego rolę zajął się Krzysztof Stroiński) jest już nałogowym alkoholikiem, który nieudolnie stara się jakoś poprawić nasze mieszkanie prywatne. Ostatnim członkiem systemu jest Despero (Marcin Dorociński), jaki wybiera się w bardzo niewygodnej i skomplikowanej sytuacji, wdaje się on bowiem w romans z córką poszukiwanego przez system przestępcy.

Pitbull Patryk Vega Tychowo

Świadomości te niszczą wizerunek przystojnego policjanta, który sumiennie realizuje osobistą działalność, a poza nią stanowi panem bez skazy, idealnym stróżem prawa, jaki z łatwością rozwiązuje wszelki temat i przeciwności losu. Bohaterowie stworzeni przez Vegę całkowicie burzą ten stereotyp.

Mimo tego, że ważne chwile mogą przynosić nas w zakłopotanie, poczucie zagubienia i zadawania sobie pytania: O co naprawdę szuka w niniejszym obrazie? Akcja już wszystko wyjaśnia, buduje napięcie, w taki sposób, że jak łatwo chcemy poznać dalsze losy bohaterów.

Pitbull Patryk Vega Tychowo

Odkrywa jeszcze to nowsze aspekty praktyce w Wydziale ds. Zabójstw.

Niektórych widzów razić może język, jakim podają się bohaterowie. Jednak czy ich objaw istniał oczywiście realistyczny i ważny, gdyby podawali się poprawną polszczyzną? Pewnie nie, przekleństwa i wulgaryzmy w niniejszym sukcesie nie rażą, aż tak dokładnie i podkreślają charaktery postaci, oraz realia środowiska w którym pracują.

Patryk Vega zdecydował się u młodych aktorów, postawić również na tych suchszych i niezwykle cenionych przez polską publiczność. Andrzej Grabowski i Janusz Gajos w prywatnych wartościach spisali się fenomenalnie, zresztą po ich warsztacie nie można było spodziewać się rozczarowania. Świetnie wypadła również kadra młodszych aktorów: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Rafał Mohr. Bardzo dużo spisali się w skóry policjantów, którzy pogubili się we prywatnym mieszkaniu indywidualnym także potrzebują tyczyć się z konsekwencjami swoich błędnych decyzji.

Pomimo świetnej fabuły, dobrej pracy reżysera, spójnego scenariuszu, znakomitej kreacji postaci film ma właściwość. Jest nią dźwięk, jaki stał wykonany nie najlepiej, przez co niektórzy mogą liczyć poprzez to fakt z pozytywnym odbiorem filmu.

Pitbull Patryk Vega Tychowo

Każde z skórze nie są czarno białe, pokazują nam się z przeciwnych stron. Vega nikogo nie idealizuje, nie zdecydował się na pokazanie wizerunku bohaterskiego, przystojnego policjanta, który staje się legendą miasta.

Policjanci w popkulturze zbyt często pokazywani są jako kobiety idealne, siedzące na ochron prawa, często są bez skazy, mają ludzkie życie, kochająca kobietę a dzieci. Polski reżyser pokazał nam szarą rzeczywistość, problemy dobrych ludzi, którzy służą ciężką pracę, i po niej potrzebują tyczyć się z innymi demonami. Dokładnie wtedy uczyniłoby, że film spotkał się z tak pozytywnym odbiorem. Pomimo trudnej tematyki został doceniony przez publiczność, jaka stanowiła teraz dość oglądania idealnych, nienagannych policjantów w podkoloryzowanych filmach. Postacie, które wykreował Vega, płacą się o dużo bardziej czyste i ludzkie.

Pitbull Patryk Vega Tychowo

 

źródło artykułu PitBull

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments