RADNI CZASOWO BLOKUJĄ BUDOWĘ MASZTU 5G PRZY BOCIANIEJ

RADNI CZASOWO BLOKUJĄ BUDOWĘ MASZTU 5G PRZY BOCIANIEJ

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Samorządowcy niemal jednogłośnie, z elementem radnego Piotra Rzepki, przegłosowali projekt uchwały, który przynajmniej na kilka miesięcy przyblokuje gotowaną na części przy ul. Bocianiej inwestycję operatora telekomunikacyjnego. Przypomnijmy: firma Play ma tam budowę masztu 5G o wysokości ponad 42 metrów.

RADNI CZASOWO BLOKUJĄ BUDOWĘ MASZTU 5G PRZY BOCIANIEJ

 

Uchwała dotyczy podejścia do sporządzenia swego planu zagospodarowania przestrzennego. – To specyficzne działania, którymi miasto może wyrazić sprzeciw wobec tej inwestycji – mówiła Ewa Pełechata, zastępca prezydenta do stwórz gospodarczych, przypominając, że magistrat jest bezsilny wobec istniejących już przepisów prawa. – Teraz uznaje się stawianie masztów telekomunikacyjnych nawet w takich miejscach jak parki krajobrazowe czy uzdrowisko – tłumaczyła urzędniczka.

Przypominamy; o zablokowanie tej inwestycji walczą mieszkańcy osiedla przy ul. Bocianiej. Planowany maszt ma powstać zaledwie kilkanaście kilometrów do najbliższego budynku.

Przegłosowanie uchwały nie spowoduje jednak, że lokata nie powstanie. Władze miasta zamierzają zatem w najściślejszym czasie spotkać się z ludźmi firmy Play – Mamy mało propozycji rozwiązania tego problemu – mówiła podczas sesji Ewa Pełechata.

 

Źródło e-kg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments