UKS Kołobrzeg wygrał złoto i srebro na mistrzostwach Polski

Aktulności Kołobrzeg Sport z Kołobrzegu

Fenomenalnie na Mistrzostwach Polski Młodych w oszczędnościach w trybu wolnym spisali się podopieczni Adama Bieńkowskiego. Zawody odbyły się w bliskim Stargardzie a start w nim otrzymało 244 najlepszych młodych zapaśników z całego kraju.

 

UKS Kołobrzeg wygrał złoto i srebro na mistrzostwach Polski

 

W boju o tytuły mistrzowskie nie zabrakło kołobrzeżan i dokładniej 5 zawodników UKS Zapasy Kołobrzeg. Tak spośród nich napisałem się Aleksander Polguj, który w klasie do 75 kilogramów zdobył złoty medal. Kołobrzeżanin w finale pokonał Michała Dubowskiego z Rokity Brzeg Dolny. Niezwykle emocjonujący istniał też wynik w sile do 100 kilogramów, w którym kolejny reprezentant UKS Patryk Mirecki przegrał 4:5 z Ksawerym Kamińskim z Sharka Łódź. Wkład w konkursu wzięli także Mateusz Rajkowski, który z czterech walk wygrał dwie oraz Jan Dowżycki i Marcel Osos.

– Stanowię niezwykle dumny z tych panów ponieważ odwalili kawał dobrej pracy nie dopiero na stresach lecz również na treningach gdzie toczyło się litry potu . Mam możliwość że następne lata współpracy przyniosą coraz wyższe sukcesy nie dopiero na scenach kraju tylko również więcej na końcach Europy lub same Świata. Trzymajcie Kciuki – skomentował już po zawodach trener UKS Kołobrzeg, Adam Bieńkowski.

Kolejny start kołobrzeskich zapaśników obecnie w najpodobniejszy weekend w Konkursu Międzynarodowym o Puchar Bałtyku w Białogardzie

Zobacz również Reklama Kołobrzeg

 

 

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments