Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

Aktulności ekonomiczny Kołobrzeg z Kołobrzegu

10.995.926,83 zł będzie korzystać przebudowa drogi powiatowej Kołobrzeg – Grzybowo na odcinku od pętli autobusowej na trasie Grzybowskiej do skrzyżowania z ulicą Cichą w Grzybowie.

Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

W poniedziałek umowę w współczesnej sytuacji podpisano w stolicy starostwa powiatowego w Kołobrzegu. W ramach inwestycji zostanie przebudowany odcinek drogi o łącznej długości 2,7 km.

Zaprojektowano jezdnię o szerokości 6 m, zaś przy osiedlu Bałtyk również w km 2+319,9 do km 2+760 zastosowano przekrój półuliczny, ze ważnym uwzględnieniem restauracje i wsparcia krawędzi jezdni. Modernizacja ma i wykonanie ciągu pieszo–rowerowego, o zmiennej szerokości.

Piękna i chodnik oddzielone są od siebie oznakowaniem poziomym i małym poboczem, rowem oraz pasem zieleni od żyjącej już jezdni. Przed przejściami dla pieszych, na chodnikach, azylach i wzdłuż zatok autobusowych zaprojektowano miejscach z płytek integracyjnych o szerokości 35 cm.

Na lokatę powiat pozyskał dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych na poziomi 50%. Razem ze trudnym wnioskiem, zmiana będzie wolna i podejmie się w roku 2019,a zrealizuje w roku 2021. Generalnym wykonawcą produkcji będzie firma „PRIN” z Grzybowa.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z systemem całkowity termin skończenia prac przewidziano 31 marca 2021 roku. Prace drogowe w lipcu i sierpniu przyszłego roku zostaną wstrzymane.

 

Zobacz również stemple Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments