Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

UWAGA

Oferty pracy zdalnej są bardzo atrakcyjne. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zmian za poświęcenie na pracę zaledwie paru godzin dziennie. Warunki wydają się być blisko idealne. Niestety coraz częściej ukazuje się, że są to oszuści zarabiający na naiwności innych typów. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zawija się pod nazwę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Uwaga na gładką a tak płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to marka zabierająca się sprzedawaniem przedmiotów z drugiej ręki i dostarczaniem pożyczek pod zastaw. Pomoce te sprawiane są stuprocentowo przez internet, co daje, że firma wyróżnia się kreatywnością i łączy się do danych XXI wieku. Niestety przez rodzaj pracy, jaki panuje, firma ta padała ofiarą oszustów, którzy podszywają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami polskimi.
Na części na Facebooku Polskiego Lombardu zaprezentował się dziś post, w którym ostrzegają oni przez kobietami, które podszywają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Zainteresowanie toż jest polegać na pośredniczeniu w sprzedaży tematów na Allegro. Mamy zatem wystawić produkt na sprzedaży, zadbać o podobny kontakt z mężczyzną, i kiedy transakcja zostanie sfinalizowana, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety oddaje się, że paczki te absolutnie nie zostają wysłane, mimo tego, że pieniądze przychodzą na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX może na pierwszy rzut oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę prawo i uważa, że będziemy rozwijać w nazwie o dobrej firmie. Zapewniają nam radę również oferta samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla dużo osób ma wielką zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W jednym ogłoszeniu nie nie pada nazwa rzekomej firmy, dopiero w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że działa o Nasz Lombard. Poza tym, nie piszą nawet na czym naprawdę polegać jest ta pozycja, i jedno, czego się dowiadujemy toż wówczas, że do swoich ćwiczeń będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie również powinno budzić takie wątpliwości. Stanowi zatem swoista oferta pracy, jaka się na nim pojawiła. Oprócz niej, jesteśmy jedynie ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, które nie liczą ze sobą wiele wspólnego. Świadomość ta nie daje też swojego imiona, co powinno być kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po polskiej stronie

Jeśli przyjmiemy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o wystawienie na aukcja tematów na własnym koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, chociaż istniejemy w nich właśnie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż trafiają na konto pracodawcy, i my, po nadaniu im adresu do sprzedaży, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Pokazuje się jednak, że mężczyźni nigdy tych tematów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się prawdziwy problem, bo odpowiedzialność za ten zawód jest po polskiej stronie. W związku spośród obecnym, że wydajemy na samodzielnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma formę ochrony konsumentów, dzięki której nabywcy mogą zacząć dyskusję ze sprzedawcą, który nie dotrzymał naszej strony umowy. W sukcesu, kiedy potrzeba nie zostanie rozwiązana, chyba ona zostać przekierowana na policję.
Co nam grozi za wykroczenie na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa trafi na policję, bez wątpienia przyjdą nas przykre konsekwencję naszych zadań. Według kodeksu karnego, w relacje od skali oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na moment z 6 miesięcy do 8 lat. W sukcesie mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści zakładający się pod Polski Lombard wykazują się sprytem, bowiem w sukcesu, gdy pod aukcją przyjmuje się ich pracownik, toż on poniesie konsekwencje ich działań. Dlatego toż dokładnie my będziemy tutaj winni przestępstwa. Oszust może tutaj próbować umywać ręce, bowiem to przecież my sprzedajemy przedmioty, które nie nie dochodzą do klienta.
Jak obronić się przed oszustem?

Przede każdym, potrzeba być wysoce delikatnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Niestety istnieje zatem ważny przypadek, w którym pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Z wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy próbują zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod jakimi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, jaka je wspomniałam. Poza tym, w ogłoszeniu powinny zostać opisane swoje cele. Trzeba myśleć na ostatnie propozycji, w których nie zostały podane fakty a też, w których ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się spośród ostatniego gatunku oszustwami, należy je szybko zgłosić na policję. Zachowa to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale same konsumentów, jacy będę wybierali wziąć z pomocy oszusta. Im głównie będziemy zgłaszać na policję tego gatunku ogłoszenia, tym chwila będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments