WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

Kołobrzeg z Kołobrzegu

Za sprawą grupy radnych z klubów Dobra i Właściwości i Społecznego Kołobrzegu Jacka Woźniaka, na najdroższej sesji samorządowcy ponownie pochylą się nad sprzedażą działek dla ośrodka Caritas. Projekt uchwały przedstawiony przez radnych zakłada 99 procentową zniżkę dla organizacji. O przychylność pozostałych samorządowców w obecnej sytuacji prosił, na spotkaniu komisji budżetowo-gospodarczej, ksiądz Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

 

Podczas spotkania komisji, ksiądz Roda informował o prace ośrodka charytatywnego przy ul. Aniołów Stróżów, która traktuje nie tylko przysług dla niemowlęta oraz młodzieży z regionie i zza wschodniej granicy. Jak wyjaśniał dyrektor, ośrodek bierze udział więcej w kilku projektach charytatywnych skierowanych do twarzy najbardziej potrzebujących. – Duzi on prace charytatywno-opiekuńczą – mówił do radnych, oświadczając, że zakupienie rzeczonych działek jest zdatne do przygotowania niezbędnych prac modernizacyjnych przy budynku (m.in. melioracji dop.red.). – Reagując na badanie, czy chcemy sprzedać działki po ich zużyciu czy zakupieniu, odpowiadam; nie jesteśmy takiej decyzji, ani tytułu, bo zaprzeczylibyśmy swojej misyjności(…). Ten środek jest narzędziem dla nas, żeby mogli powodować pracowania dla niemowlęta, osób biednych czy wykluczonych – tłumaczył ksiądz.

Organizację wspierał Jacek Woźniak, który wskazywał, że żadna z działek, które Caritas planuje kupić po atrakcyjnej cenie, nie stanowi samodzielnego terenu, a tylko dostęp do tego ośrodka. Wyjaśniał również, że zapisy zagospodarowania przestrzennego wykluczają możliwość zastosowania tych rejonów do punktów komercyjnych czy biznesowych. – Są tam dopuszczone jedynie usługi sakralne i sztuki – podkreślał Woźniak.

Radni Nowego Kołobrzegu zawierali wiele wątpliwości. Padły proszenia o komercyjną działalność ośrodka, uiszczanie przez niego ceny uzdrowiskowej, a jeszcze podziały na przyszłość. – Zdarzają się przypadki, że organizacje kościelne otrzymują bonifikatę, a wtedy sprzedają działki komercyjnie – mówiła Agnieszka Trafas, przewodnicząca radzie.
Zdanie na ten punkt wyraziła również Ewa Pełechata wiceprezydent do sytuacji gospodarczych. – Jako magistrat nie mamy nic przeciwko sprzedaży tych działek, jednak bez bonifikaty – powiedziała urzędniczka.
Ostatecznie, większością głosów wybrano do projektu uchwały poprawkę, która kupi na aukcja działek dla Caritasu, jednak bez bonifikaty. Zgłosiła ją radna Trafas.

Ksiądz Roda zapowiedział, że wystąpi w obecnej sytuacji podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments